Untitled Document
ćwiczenia z ratownictwa na wodzie
Ćwiczenia z ratownictwa na wodzie w zakresie podstawowym zostały przeprowadzone w dn. 22.07.2014 r. w Lipinach przez strażaków JRG 1 z Dębicy.
więcej informacji w "Aktualnościach"- zakładka Pokazy,ćwiczenia.
więcej zdjęć w galerii zakładka " pokazy, ćwiczenia".


Podczas zajęć przećwiczone zostały różne elementy: skok do wody płaski i na nogi, skok do poszkodowanego, przeprawy indywidualne i z poszkodowanym, przeprawa pontonem, wsiadanie na ponton z wody. Celem tych ćwiczeń jest nabycie umiejętności podczas akcji ratowniczych na wodzie oraz zapoznanie się z różnymi technikami ratowniczymi.  
Posted on 23 Jul 2014 by PSP Dębica
Ćwiczenia na zakładach Dużego Ryzyka
W dniach 3-4.06.2014r. na terenie zakładów  „LERG" S.A. i „ Kronospan HPL” Sp. z o.o.  w Pustkowie, zakładów zaliczanych do grupy Zakładów Wystąpienia Poważnej Awarii Przemysłowej odbyły się  ćwiczenia  „Pustków 2014” .
więcej informacji w "Aktualnościach"- zakładka Pokazy,ćwiczenia.
więcej zdjęć w galerii zakładka " pokazy, ćwiczenia".

W dniach 3-4.06.2014r. na terenie zakładów  „LERG" S.A. i „ Kronospan HPL” Sp. z o.o.  w Pustkowie, zakładów zaliczanych do grupy Zakładów Wystąpienia Poważnej Awarii Przemysłowej odbyły się  ćwiczenia  „Pustków 2014”
Ćwiczenia miały   na celu :
-  sprawdzenie procedur działania zawartych w Zewnętrznych Planach Operacyjno – Ratowniczych,
- doskonalenie funkcjonowania sztabu Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy,
- zapoznanie uczestników ćwiczenia z zagrożeniami występującymi na terenie zakładów,
- sprawdzenie  współpracy z instytucjami szczebla powiatowego odpowiedzialnymi za  prowadzenie działań związanych z usuwaniem skutków awarii przemysłowej.
Pierwszego dnia   odbyły się ćwiczenia aplikacyjne w  których udział wzięli strażacy  KP PSP w Dębicy na czele z Z-cą Komendanta Powiatowego PSP w Dębicy st.bryg. Zbigniewem Lasko, przedstawiciele zakładu LERG  i Kronospan HPL, przedstawiciele Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie,  Starostwa Powiatowego w Dębicy  i Urzędu Gminy Dębica, ponadto Policja i  Pogotowie Ratunkowe.
W dniu następnym podczas   ćwiczenia praktycznego  strażacy z KP PSP w Dębicy i Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego  z Nowej Sarzyny mieli za zadanie przeprowadzenie ewakuacji z zagrożonego terenu, powstałego na skutek wycieku szkodliwej substancji z cysterny kolejowej oraz z rozbitego na parkingu samochodu. Ćwiczenia w tym dniu obserwował miedzy innymi Z-ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Jan Ziobro i bryg.  Wojciech Buszek Komendant Powiatowy PSP w Dębicy.

Posted on 16 Jun 2014 by PSP Dębica
Pokazy ratownictwa w firmie Skanska